Turystyka samochodowa w województwie kujawsko-pomorskim

Polska turystyka w wielu przypadkach przeniosła się albo skrajnie na Północ, czyli w okolice nadmorskie, albo – całkowicie przeciwnie, na Południe, do podgórskich miast. Oczywiście nie znaczy to, że pozostałe regiony kraju nie są warte zwiedzenia, można zauważyć, że wielu ludzi chętnie odwiedza co ważniejsze miasta, które są istotnym elementem polskiej kultury. Nie da się jednak odmówić Polsce atrakcyjności pod kątem turystycznym. Istnieje wiele regionów, które mają do zaoferowania całkowicie standardowe atrakcje, jak i takie, w których możemy oddać się lokalnym rozrywkom dostępnym wyłącznie w tym konkretnym miejscu. Co ciekawe, Polska ostatnimi czasy cieszy się niemałym zainteresowaniem obcokrajowców.

Województwo kujawsko-pomorskie to jeden z tych regionów, który z pewnością warto zobaczyć. Takie miasta, jak Bydgoszcz (warto tu wskazać Wyspę Młyńską – idealne miejsce na piknik z rodziną, czy kurs tramwajem wodnym po Brdzie) albo Toruń (miasto słynące ze swojej gotyckiej architektury oraz nowoczesnego planetarium) oferują wiele różnorodnych form spędzenia wolnego czasu. By zobaczyć wszystkie atrakcje regionu, zdecydowanie przyda się samochód, co jednak jeśli do miasta przyjechaliśmy pociągiem czy przylecieliśmy samolotem? Wtedy przecież nie dysponujemy własnym autem. To jednak żaden problem – w takiej sytuacji może nam pomóc wypożyczalnia samochodów Arsen, która ma swoje filie w wielu polskich miastach, w Bydgoszczy i Toruniu również.

Turystyka samochodowa – wygoda i oszczędność czasu

Nie da się ukryć, że dzisiaj trudno poruszać się po mieście bez samochodu. Oczywiście istnieje system komunikacji miejskiej, jednak kiedy zależy nam na odwiedzeniu jak największej liczby zabytków i innych atrakcji turystycznych, to poleganie na autobusach czy tramwajach może okazać się zgubne. Wynajem samochodów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uniezależnić się od rozkładów jazdy i móc planować swoje wycieczki bez żadnego stresu. Wypożyczalnia proponuje swoim klientom pojazdy ekonomiczne czy luksusowe. Możliwy jest nawet wynajem aut dostawczych.

Bardzo łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której rodzina obcokrajowców przylatuje na wakacje do Polski i ląduje na bydgoskim lotnisku – następnie wypożycza samochód i, wspierając się GPS-em, jeździ po ciekawych miejscach kujawsko-pomorskiego. Podobnie wyglądałaby sytuacja osób, które przyjechały pociągiem z Południa czy Wschodu Polski. W takiej sytuacji wyprawa własnym samochodem bywa nieopłacalna, taniej wychodzi podróż transportem kolejowym oraz wynajem aut już na miejscu. Turystyka samochodowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędzeniu czasu i chęci doświadczenia jak największej liczby atrakcji. Polskie miasta (zwłaszcza na terenie kujawsko-pomorskiego) są na tyle blisko siebie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby takim wynajętym samochodem zrobić wycieczkę do kilku z nich w ramach jednej wizyty w regionie. Wypożyczalnia aut to zatem doskonały punkt startowy wycieczki.

Kujawy i Pomorze – nie tylko dla rodzin

Planowanie to oczywiście podstawa wycieczek turystycznych, ale nie da się ukryć, że od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, które nie znalazły się w harmonogramie lub odwrotnie – zaplanowane atrakcje okazały się niedostępne dla zwiedzających. Wynajem samochodów pozwala nam na zwiększenie elastyczności planu i, co więcej, na spontaniczność. Nawet jeśli chcemy całkowicie podążać za wcześniejszymi założeniami, warto od czasu do czasu pojechać drogą przeciwną do tej, którą wskazuje GPS. Dzięki temu istnieje duża szansa, że poznamy region również od strony, która nie jest aż tak promowana przez przewodniki turystyczne. Nierzadko właśnie takie spontaniczne decyzje leżą u podstaw najlepszych wspomnień z wyjazdów. Zdecydowanie trudno byłoby to osiągnąć bez własnego środka transportu.

Nie wszystkich turystów interesują przecież te najpopularniejsze atrakcje – często przygotowywane pod kątem rodzin z dziećmi. Entuzjaści kolarstwa lub żeglarstwa z pewnością docenią liczne lasy czy jeziora i zalewy, gdzie można oddać się uprawianiu swojego ulubionego sportu. Turystyka nie musi oznaczać wyłącznie spacerów po zabytkowych dzielnicach czy smakowania lokalnych specjałów. Samochód na pewno przyda się osobom, które chcą dojechać do miejsc charakteryzujących się mniejszym walorem turystycznym, ale stwarzających możliwości aktywnego spędzania czasu. Do wielu z nich nie dostaniemy się transportem publicznym. Wypożyczalnia aut w Bydgoszczy to zatem miejsce, które powinni odwiedzić również ci, którzy są zainteresowani sportem i chcą wykorzystać sprzyjające ukształtowanie terenu. Nie brakuje turystów, którzy szukają alternatywnych rozrywek. Mają oni natomiast wspólną cechę: jednym i drugim przyda się wypożyczalnia aut do bezproblemowego i wygodnego transportu. Województwo kujawsko-pomorskie można odkrywać na wiele różnych sposobów – propozycje przedstawione w przewodnikach to tylko jedne z nich.

Turystyka miejska – architektura i „stare miasto”

Województwo kujawsko-pomorskie słynie również ze swojej zróżnicowanej architektury. Oczywiście koronnym przykładem jest tutaj gotycki Toruń, który o każdej porze roku przyciąga ogromne liczby osób zainteresowanych zabytkowymi budynkami. Przechadzka po toruńskiej „starówce” z pewnością zrobi wrażenie na każdym, kto interesuje się zarówno historią, jak i architekturą. Tym bardziej że władze miejskie skutecznie dbają o odpowiednią konserwację wszystkich zabytków. Zwiedzaniu Torunia można poświęcić cały dzień. Wystarczy zostawić wypożyczony samochód na parkingu i udać się na spacer po uliczkach. Poruszanie się po tym mieście jest niezwykle wygodne i sprawne, jeśli mamy samochód, więc wynajem aut szybko się nam opłaci. Toruń na pewno zostanie doceniony przez osoby nastawione na turystykę kulturalną, gdzie zwiedzanie połączone jest ze zdobywaniem informacji na temat miasta.

Dzięki przemyślanej infrastrukturze drogowej można się też bardzo szybko dostać do Bydgoszczy. Miasto położone tak blisko Torunia, a jednak oferujące zupełnie inną estetykę w kwestii architektury i przestrzeni miejskiej. Klasyczne, XIX-wieczne budynki położone w okolicach Wyspy Młyńskiej z pewnością będą nie lada niespodzianką dla turystów przyzwyczajonych do współczesnej stylistyki – zaskoczeniem będzie również sposób, w jaki zostały one wkomponowane w nowoczesne budowle. Oba te miasta gwarantują zupełnie inne doznania estetyczne, jednak ich atrakcyjność jest zdecydowanie na podobnym poziomie. Podczas turystyki samochodowej w regionie kujawsko-pomorskim nie można ich pominąć w swoich planach. Dzięki temu, że wypożyczalnia aut Arsen umożliwia zwrot pojazdu w innym oddziale firmy, nie musimy cofać się w naszej podróży. Możemy bezproblemowo zostawić samochód w innym mieście lub dokonać zamiany. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wypożyczyli auto w Bydgoszczy, przejechali przez Toruń, zahaczyli o Włocławek (Filie Arsen mieszczą się również w mniejszych miastach) i dotarli do Grudziądza, po drodze zmieniając auto, lub nawet zostawiając je w wypożyczalni, jeśli chcemy zostać w jednym z miast na kilka dni. Wypożyczalnia samochodów ma niezwykle elastyczną ofertę, dzięki której podróż po regionie będzie niezwykle wygodna.

Im więcej czasu, tym więcej miast

Kujawsko-Pomorskie to region, który można zwiedzić stosunkowo szybko – oczywiście dzięki podróżowaniu samochodem, warto zatem zastanowić się nad tym, czy czas, który spędzamy w województwie, pozwoli nam na wizytę w mniejszych miastach, takich chociażby jak Inowrocław. Jeśli szukamy jakiegoś klucza, który pomoże nam stworzyć plan wycieczki i określić miasta, jakie zamierzamy odwiedzić, to świetnym pomysłem może być wybór tych, w których znajduje się wypożyczalnia aut Arsen. Dzięki temu zawsze będziemy mogli podjechać do filii firmy, zostawić swój pojazd albo wymienić go na inny samochód. Ogromnym atutem tego przedsiębiorstwa jest posiadanie punktów w wielu, nawet mniejszych miastach – dzięki temu z pewnością doświadczymy najciekawszych atrakcji turystycznych regionu ze świadomością, że w razie jakiegokolwiek problemu z autem, zawsze możemy zgłosić się do wypożyczalni. Bydgoszcz i Toruń to naturalnie dwie największe miejscowości, oczywiste wybory, kiedy nie ma się zbyt dużo czasu na zwiedzanie, jednak w sytuacji, w której nie musimy się spieszyć, to takie miasta jak Grudziądz czy Włocławek również okażą się warte wizyty.

Polska to kraj, który można poznawać na wiele różnych sposobów, a akurat województwo kujawsko-pomorskie pełne jest zróżnicowanych atrakcji. Zarówno osoby szukające sposobów na wypoczynek z rodziną, jak i nastawieni na aktywności fizyczne sportowcy będą mogli znaleźć dla siebie odpowiednią przestrzeń. Nie zapominajmy również o nietuzinkowej architekturze w miastach, która na pewno zapadnie w pamięć na długi czas wszystkim turystom. Decydując się natomiast na wynajem samochodów, możemy być w stu procentach przekonani, że dojedziemy do każdego interesującego nas miasta i zobaczymy wszystkie najciekawsze atrakcje.

Nasze wypożyczalnie samochodów

BełchatówBydgoszczCzęstochowaElblągGdańskGrudziądzInowrocławKaliszKielceKoninŁódźOlsztynOstrów Wlkp.Piotrków Tryb.PłockRadomToruńWłocławek