Długoterminowy a krótkoterminowy wynajem aut

Firmy zajmujące się profesjonalnymi usługami z zakresu wypożyczania pojazdów w zdecydowanej większości przypadków umożliwiają wynajem aut w dwóch trybach – długo- oraz krótkoterminowym. Oba rozwiązania mają swoje zalety i mogą wpisać się w zupełnie inne potrzeby. Warto zatem zastanowić się, która opcja jest dla nas atrakcyjniejsza. Zauważmy, że wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością – zarówno ze strony osób prywatnych (które nierzadko wolą wynająć pojazd, zamiast korzystać z samochodów zastępczych proponowanych przez firmy ubezpieczeniowe), jak i przedsiębiorców (ci cenią sobie to rozwiązanie zwłaszcza podczas delegacji i wyjazdów do innych miast, gdzie wolą skorzystać z oferty, jaką ma wypożyczalnia samochodów, niż wydawać pieniądze na ciągłe dojazdy taksówkami). Znaczenia nie ma także wielkość miasta. Przedsiębiorstwa trudniące się wynajmowaniem pojazdów można zobaczyć zarówno w większych miastach jak Radom, ale również mieszkańcy mniejszych miejscowości mają do nich dostęp. Jedną z nich jest Arsen – wypożyczalnia aut, która posiada swoje punkty w wielu polskich miastach, z której usług korzystają m.in. mieszkańcy Płocka. Skoro zatem popularność wynajmowania aut jest tak wysoka, to zastanówmy się, kiedy należy postawić na wynajem krótkoterminowy, a kiedy wypożyczyć pojazd na dłużej.

Elastyczny wynajem na godziny

O ile trudno nie dostrzec wygody, z jaką wiąże się korzystanie z samochodu, o tyle nie każdy człowiek potrzebuje własnego auta. Niektóre osoby, które pracują z domu lub mają bardzo wygodne połączenie komunikacją miejską z siedzibą swojego miejsca zatrudnienia, spokojnie obchodzą się bez pojazdu na własność. Bywa jednak, że nagle pojawia się konieczność skorzystania z samochodu. W takim momencie idealnym rozwiązaniem okazuje się wynajem samochodu na godziny. Jeśli zachodzi potrzeba odwiezienia kogoś na drugi koniec miasta lub wyjazdu służbowego, wystarczy jedynie wypożyczenie pojazdu. Wbrew pozorom, posiadanie własnego samochodu nie jest dzisiaj tak potrzebne, jak kiedyś. Nie chodzi nawet o coraz lepsze i wygodniejsze połączenia międzymiastowej komunikacji publicznej, ale właśnie o całkowicie bezproblemową możliwość wypożyczenia samochodu zarówno na godziny, jak i na dłuższy okres. Rozwiązanie krótkoterminowe na pewno będzie pomocne dla osób, które raz na jakiś czas napotykają konieczność skorzystania z prywatnego środka transportu. Wypożyczalnia aut będzie wtedy w stu procentach wystarczająca. Nie ma się więc co dziwić, że kolejne filie czy nowe firmy otwierają się nawet w mniejszych miastach. Usługi, które niegdyś były dostępne wyłącznie dla Warszawian, dziś są osiągalne dla np. mieszkańców Radomia.

Wynajem długoterminowy – zastępca leasingu

Opcja ta zaczyna być coraz częściej doceniana przez prywatne przedsiębiorstwa. Wszystko dlatego, że długoterminowy wynajem aut (czyli taki, który trwa dłużej niż 24 godziny) nierzadko jest dużo bardziej opłacalny niż oferty leasingowe. Poza tym, co jest niezwykle istotne, współpraca z taką firmą, jak wypożyczalnia aut nie zmniejsza zdolności kredytowej firmy, co w przypadku rozwiązań leasingowych bywa ogromną przeszkodą. Sama różnorodność dostępnych pojazdów także przekonuje coraz większą liczbę biznesmenów do tego, że warto skorzystać z tej opcji. Możliwość wynajęcia vanów czy samochodów dostawczych to zdecydowanie przydatna opcja, z której czasami trzeba skorzystać. .Wypożyczalnia samochodów jest też bardzo elastyczna, jeśli chodzi o dobór dodatkowych pakietów czy akcesoriów do auta. Te zalety skutecznie przekonują dzisiejszych przedsiębiorców do współpracowania z takimi firmami jak Arsen, dzięki którym wynajem samochodów jest niezwykle wygodny i bezproblemowy.

Widać więc, że rozwiązania krótkoterminowe są dużo korzystniejsze przede wszystkim dla osób prywatnych, którzy nie muszą mieć ciągłego dostępu do własnego pojazdu, a jedynie od czasu do czasu chcą skorzystać z samochodu. Wynajem na dłużej niż doba to natomiast opcja, z której zwykle korzystają przedsiębiorcy dopatrujący się w nim atrakcyjnej alternatywy dla standardowego leasingu.

Nasze wypożyczalnie samochodów

BełchatówBydgoszczCzęstochowaElblągGdańskGrudziądzInowrocławKaliszKielceKoninŁódźOlsztynOstrów Wlkp.Piotrków Tryb.PłockRadomToruńWłocławek